Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Mydlane bańki, wspólna zabawa i rodziny. Tak było dziś podczas festynu "Barwy lata" - Powiat Wodzisławski

Mydlane bańki, wspólna zabawa i rodziny. Tak było dziś podczas festynu „Barwy lata”

Dziś na terenie Oazy Aktywności odbył się festyn "Barwy lata" zorganizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śl. w ramach promocji i integracji rodzin zastępczych i pieczy zastępczej.

W programie zaplanowano występy artystyczne, animacje, a także gry i zabawy aktywizujące dzieci. Ponadto, dla chętnych malowanie twarzy, zaplatanie i farbowanie włosów specjalnymi sprayami. Oprócz tego był też kącik plastyczny i pokaz mega baniek mydlanych. Oczywiście było też aktywnie – do dyspozycji dzieci były dwie dmuchane zjeżdżalnie, a animatorzy przez cały czas zapewniali różne atrakcje, takie jak układanie klocków lego, gry ruchowe, była też możliwość zagrania w ping ponga.

Dla nikogo nie zabrakło też słodkiej waty cukrowej, popcornu, ciasteczek, kanapek oraz ciepłego poczęstunku i napojów. Na festyn przyjechali też policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śl. ze „Sznupkiem”, ucząc dzieci bezpiecznych zachowań podczas wakacji.

Z uczestnikami festynu, których większość stanowiły rodziny zastępcze z terenu powiatu, spotkali się członkowie Zarządu Powiatu: Leszek Bizoń, Tadeusz Skatuła, Krystyna Kuczera, Kornelia Newy i Jan Zemło, a także przewodniczący rady powiatu Adam Krzyżak oraz przewodnicząca Komisji Zdrowia  i Pomocy Społecznej Izabela Tomiczek. Starosta Leszek Bizoń na początku powitał gości i życzył wszystkim wspaniałej zabawy.

– Bardzo się cieszę, że tak licznie się dzisiaj tu zebraliśmy, mamy również piękną słoneczną pogodę. Bycie rodziną zastępczą wymaga niesamowitej siły, ale daje też mnóstwo satysfakcji. Tej satysfakcji życzę wam, drodzy rodzice, każdego dnia. Życzę dziś wszystkim wspaniałej zabawy i skorzystania z przygotowanych dla was atrakcji – mówił.

Głos zabrała także dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Irena Obiegły, która podziękowała podległym sobie pracownikom  za zaangażowanie i zorganizowanie dzisiejszego festynu.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z imprezy: