POWIAT WODZISŁAWSKI oficjalny serwis internetowy

 
Strona startowa Aktualności i wydarzenia

Mszańska orkiestra rozrywkowa świętuje piąte urodziny

W piątek, 5 października, w Wodzisławskim Centrum Kultury Orkiestra Rozrywkowa Gminy Mszana świętowała pięciolecie działalności. Z tej okazji z muzykami spotkał się m.in. starosta Ireneusz Serwotka oraz przewodniczący rady powiatu Eugeniusz Wala.

Orkiestra Rozrywkowa Gminy Mszana już od 5 lat obecna jest w życiu kulturalnym muzycznym naszego regionu. Swymi występami uświetnia uroczystości w gminie Mszana, ale także poza jej granicami. Niedawno mieliśmy okazję wysłuchać jej wspaniałego występu na wodzisławskim Rynku podczas Transgranicznego Festiwalu Kultury i Organizacji Pozarządowych.

Z okazji jubileuszu z gratulacjami i życzeniami dla dyrektora mszańskiego Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji, a zarazem założyciela orkiestry Rafała Jabłońskiego, a także dla wszystkich muzyków Orkiestry udał się m.in. starosta wodzisławski Ireneusz Serwotka wraz z przewodniczącym rady powiatu Eugeniuszem Walą.

Życzymy Państwu, by miłość do muzyki i wspólnego muzykowania nigdy w Was nie zgasła. Niech realizowana wspólnie pasja sprawia, że w Waszym repertuarze stale będą się pojawiały nowe utwory, które ciesząc Waszych słuchaczy i widzów, przyniosą Państwu twórczą satysfakcję – napisali w okolicznościowym liście gratulacyjnym skierowanym do Orkiestry włodarze powiatu.

A na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury prócz muzyków „jubilatki” zaprezentowali się również: Kamil Franczak, Łukasz Zimończyk, Dominika Michałowska, Basia Lalko, Emilia Szczypka, zespół „Happy Folk”, grupa „Harmonic”, Rafał Kozik, Virginia Chlebowska, Anita Parma i Magdalena Nieszporek.

Zdjęcia: Aneta Czarnocka-Kanik dzięki uprzejmości GOKiR Mszana.