Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Most w Syryni do przebudowy - Powiat Wodzisławski

Most w Syryni do przebudowy

Dzisiaj w Starostwie podpisano umowę dotyczącą przebudowy mostu w ciągu ul. Raciborskiej w Syryni.

Wykonawcą inwestycji będzie Firma Usługowa Detal Piotr Włoch z siedzibą w Sułkowicach. Przebudowa polegać będzie na wzmocnieniu istniejącej konstrukcji nośnej, poszerzeniu ustroju nośnego z obydwu stron, naprawie przyczółków mostu oraz wykonaniu nowych murów oporowych w ich rejonie. Prace te pozwolą na podniesienie nośności obiektu oraz na wydzielenie w jego przekroju chodników.

Termin wykonania zadania upływa 30 listopada bieżącego roku, a jego koszt wyniesie 878 707,36 zł. Na realizację zadania Powiat pozyskał dofinansowanie z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa. W imieniu powiatu umowę podpisał członek zarządu Leszek Bizoń oraz p.o. Zastępcy Dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg Michał Stabla.