Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Modernizacja ul. Grodzisko w Wodzisławiu Śl. coraz bliżej - Powiat Wodzisławski

Modernizacja ul. Grodzisko w Wodzisławiu Śl. coraz bliżej

Dziś w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl. podpisano umowę na realizację kolejnej powiatowej inwestycji drogowej. Mowa o remoncie nawierzchni ul. Grodzisko w Wodzisławiu Śl. Oznacza to, że już niedługo rozpoczną się roboty drogowe.

Podpisanie umowy na remont ul. Grodzisko

Wykonawcą odpowiedzialnym za realizację zadania jest wyłoniona w przetargu firma Auto Trans Asfalty sp. z o.o. z Gierałtowic. Dzisiaj oficjalnie umowę na rozpoczęcie inwestycji z szefem firm Piotrem Jojko podpisał wicestarosta Tadeusz Skatuła wraz z członkinią Zarządu Powiatu Krystyną Kuczerą. Obecna była również wiceprezydent Miasta Wodzisławia Śląskiego Izabela Kalinowska.

Drogowcy mają czas na wykonanie zadania 70 dni od podpisania umowy. Koszt przedsięwzięcia wyniesie 698 025,01 zł. W ramach przebudowy zostaną wykonane nowe warstwy bitumiczne jezdni od skrzyżowania z ul. Łużycką w kierunku Baszty oraz zostanie przebudowany istniejący chodnik na odcinku, gdzie występuje zabudowa mieszkaniowa.

Co ważne, dzięki porozumieniu z władzami Wodzisławia Śl. zakres inwestycji zostanie rozszerzony do kwoty 1 mln zł, czyli pierwotnej kwoty, którą Powiat wspólnie z miastem zamierzali przeznaczyć na to zadania. Dzięki tej decyzji wyremontowanie zostanie dłuższy odcinek drogi. Zakres prac zostanie zwiększono o około 300-400 m nawierzchni drogi, więc w sumie uda się zmodernizować około 1,2 km drogi. Inwestycję w całości pokryją z własnych budżetów samorządy Powiatu Wodzisławskiego i Miasta Wodzisławia Śl.