Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Moc atrakcji na Dzień Dziecka w powiatowych placówkach - Powiat Wodzisławski

Moc atrakcji na Dzień Dziecka w powiatowych placówkach

Przełom maja i czerwca obfitował w liczne atrakcje dla podopiecznych powiatowych placówek opiekuńczo-wychowawczych w Wodzisławiu Śl. i Gorzyczkach. Okazją był Dzień Dziecka.

Dzień Dziecka 2021 w Powiatowym Domu Dziecka w Gorzyczkach i powiatowych placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Na foto uczestnicy turnieju piłkarskiego z kibicami i sportowcami Odry Wodzisław

W ostatni weekend maja wychowankowie powiatowych domów dziecka wzięli udział w rozgrywkach piłkarskich zorganizowanych na boisku Orlik w Gorzycach z inicjatywy piłkarzy i kibiców Odry Wodzisław. Po miniturnieju zorganizowano ognisko integracyjne. Wszyscy miło spędzili czas i z niecierpliwością oczekują kolejnego spotkania piłkarskiego.

1 czerwca dzieci odwiedzili studenci I i II roku Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa z Jastrzębia-Zdroju. Okazją było podpisanie umowy o współpracy pomiędzy uczelnią i Centrum Administracyjnym Obsługi Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w Gorzyczkach (dokonali tego dyrektor Centrum Grzegorz Strzebińczyk oraz dziekan Magdalena Mazurek). Goście nie tylko przekazali dzieciom upominki w postaci gier planszowych. Był też pokaz umiejętności behawiorystycznych w szkoleniu psów, w trakcie którego wychowankowie mogli próbować swoich sił w kontakcie z pupilem. Studenci zorganizowali też gry i zabawy na świeżym powietrzu. Całość imprezy dopełniło wspólne ognisko, w trakcie którego były tańce i śpiewy i to przy dźwiękach gitary.

Pozytywnym emocjom tego dnia nie było jednak końca. Z okazji ich święta na dzieci od samego rana czekało wiele niespodzianek i atrakcji. Nad ich przebiegiem czuwały Michalina Bizoń i Barbara Kozub – wychowawczynie-koordynatorki placówek w Gorzyczkach. W Powiatowym Domu Dziecka pojawiła się m.in. Krystyna Kuczera, członkini Zarządu Powiatu Wodzisławskiego resortowo odpowiedzialna za pomoc społeczną, która przywiozła upominki i życzenia od władz Powiatu i starostwa.

Z inicjatywy prywatnego darczyńcy pragnącego zachować anonimowość na dzieci czekał też dmuchany zamek, dzięki któremu zabawom i figlom nie było końca. Duże wrażenie zrobili również motocykliści z Jastrzębia-Zdroju, którzy zaprezentowali możliwości swoich motorów, a także przekazali upominki.

Teraz wychowankowie powiatowych placówek opiekuńczo-wychowawczych czekają na kolejny emocjonujący mecz piłki nożnej. Tym razem z kibicami „Ruchu Chorzów”, którzy również chcą umilić dzieciakom ich święto i w najbliższym czasie pojawią się w Gorzyczkach.