Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Młodzież z naszego Plastyka po raz kolejny wśród najlepszych w kraju! - Powiat Wodzisławski

Młodzież z naszego Plastyka po raz kolejny wśród najlepszych w kraju!

Uczniowie Liceum Sztuk Plastycznych w Wodzisławiu Śl. wzięli udział w krajowych i międzynarodowych konkursach, w których zajęli czołowe miejsca.

Międzynarodowego Konkursu Twórczości Dzieci i Młodzieży

W Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Zawsze zielono, zawsze niebiesko” uczniowie wodzisławskiego Plastyka zdobyli 2 medale. Konkurs był organizowany przez Galerię i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu. Na konkurs napłynęły 7662 prace z 37 krajów Europy, Azji, Afryki, Australii i obu Ameryk. Tematem szczegółowym było „Spotkanie”. Młodzież z Plastyka zaprezentowała wielowarstwowe kolorowe grafiki. Decyzją konkursowego jury laureatkami biennale zostały: Natalia Tomiczek z klasy 4 oraz tegoroczna absolwentka Apolonia Reclik. Z kolei Emilii Kotlarz udało się zdobyć kwalifikacje do wystawy pokonkursowej, którą można oglądać do 6 grudnia 2022 r.

To nie jedyny sukces naszej młodzieży

W 4. Ogólnopolskim Biennale Wklęsłodruku w Łomży Marcin Jurczyk w starszej kategorii wiekowej, a Emilia Hercog w kategorii młodszej – zajęli III miejsca. Organizatorem konkursu była Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie oraz Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Łomży. Tematem konkursu było hasło: „Po Horyzont”, a warunkiem udziału była praca wykonana w technice wklęsłodruku. Nagrodzone i nadesłane na konkurs prace zaprezentowano na wystawie w Galerii Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego.

Wszyscy laureaci uczą się w pracowni grafiki warsztatowej Liceum Sztuk Plastycznych w Wodzisławiu Śl. pod opieką pani Moniki Kołodziej-Mrosek.

Serdecznie gratulujemy!