Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Młodzież z "Budowlanki" chce postawić na Słońce - Powiat Wodzisławski

Młodzież z „Budowlanki” chce postawić na Słońce

„Postaw na słońce” - to konkurs zorganizowany przez fundację Banku Ochrony Środowiska, w którym biorą udział uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. Celem jest upowszechnienie wiedzy na temat korzyści środowiskowych i ekonomicznych, jakie daje wykorzystanie Odnawialnych Źródeł Energii (OZE), a w szczególności ogniw fotowoltaicznych.

Uczniowie klasy trzeciej w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej w składzie: Dawid Knura, Szymon Swoboda, Daniel Szkatuła, Michał Sosna biorą udział w konkursie filmowym realizowanym w ramach projektu „Postaw na słońce”. Zespół przybrał nawet specjalną nazwę ,,Solarmen”.

Konkurs podzielony jest na dwa etapy. Pierwszy polegał na analizie problemu z zakresu odnawialnych źródeł energii oraz przygotowania filmu promującego odnawialne źródła energii. Nasza młodzież pod opieką nauczyciela przedmiotów zawodowych Aleksandry Prudel przygotowała krótki reportaż edukacyjny. Jego celem jest zaprezentowanie mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii (OZE), które znajdują się na terenie naszego regionu. Materiał filmowy zostanie wykorzystany do zorganizowania lokalnej kampanii promującej OZE w szkole oraz w środowisku lokalnej społeczności. Film w ramach kampanii będzie również prezentowany na stronie internetowej konkursu i w kanale YouTube Fundacji BOŚ.

Po pierwszym etapie zespół „Solarmen”, w gronie 92 startujących zespołów, zajmuje 6 miejsce. W drugim etapie nastąpi realizacja przygotowanego materiał i jego promocja. Zachęcamy do obejrzenia filmu i trzymamy kciuki.