POWIAT WODZISŁAWSKI oficjalny serwis internetowy

 
Strona startowa Aktualności i wydarzenia, Galeria zdjęć

Młodzież Tischnera ponownie w szpitalu

Uczniowie II LO im. ks. prof. Józefa Tischnera po raz kolejny wzięli udział w nietypowej lekcji biologii i chemii. Dzięki podpisanej w styczniu umowie z Powiatowym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim mogli w praktyce zobaczyć to, o czym uczą się na lekcjach.

lekcje w szpitalu

Dzięki cyklicznym zajęciom odbywającym się na terenie szpitala młodzież poznaje tajniki zawodów okołomedycznych. W ramach współpracy prowadzone są spotkania, w czasie których uczniowie uczestniczą w zajęciach w Laboratorium Mikrobiologicznym w ZPS, a także zajęcia instruktażowe w pracowni diagnostyki obrazowej RTG, w Poradni  Kardiologicznej, Poradni Urazowo-Ortopedycznej oraz Stacji Pogotowia Ratunkowego. Dzięki tym zajęciom młodzież utwierdza się w przekonaniu, że niesienie pomocy jest nadrzędnym celem każdego człowieka, a przede wszystkim osób zatrudnionych w służbie zdrowia.

Dodatkowo w ramach współpracy, podczas Dnia Nauki organizowanego co roku w szkole, pracownicy szpitala prowadzą wykłady i zajęcia warsztatowe. Wyjątkowym wydarzeniem w ramach współpracy było też zorganizowanie konkursu Literacko-Plastycznego, gdzie główną nagrodą był lot samolotem ufundowany przez dyrektora PPZOZ Dorotę Kowalską.