Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Młodzież odwiedziła Górę Św. Anny - Powiat Wodzisławski

Młodzież odwiedziła Górę Św. Anny

40 najlepszych uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych pojechało 16 czerwca na Górę Św. Anny - jeden z symboli powstańczej walki. Wycieczkę zorganizowano w ramach powiatowych obchodów Roku Powstań Śląskich, których podsumowanie odbyło się 9 czerwca w Zespole Szkół im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim.

16 czerwca laureaci konkursów i przedsięwzięć edukacyjnych wzięli udział w okolicznościowej wycieczce na Górę Św. Anny.  Uczestnicy wycieczki zwiedzili m.in. muzeum i pomnik czynu powstańczego oraz zabytki sakralne. W drodze powrotnej młodzież zwiedzilła również pałac w Mosznej. Wycieczkę ufundowało Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim.