Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Młode wolontariuszki podsumowały rok służby - Powiat Wodzisławski

Młode wolontariuszki podsumowały rok służby

Młode wolontariuszki, uczennice Zespołu Szkół im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim, w poniedziałek 25 czerwca podsumowały swoją pracę w powiatowych jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej.

Z tej okazji w Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej w Wodzisławiu Śl. odbyło się spotkanie, podczas którego pamiątkowe podziękowania wolontariuszkom wręczył członek Zarządu Powiatu, Zbigniew Seemann.

Uczennice podkreślały, jak wiele nauczyły się podczas tego roku służby. Ich zdaniem  niesienie pomocy innym ludziom nie zawsze jest łatwe, ale przynosi mnóstwo satysfakcji. Było to z resztą widoczne podczas spotkania, które nie przez przypadek odbyło się w domu pomocy społecznej w Wodzisławiu Śl. – Jedłowniku. Część wolontariuszek w tym właśnie ośrodku pomagała pensjonariuszkom, za co otrzymały szczególne podziękowanie.

W roku szkolnym 2011/2012 do pomocy osobom niepełnosprawnym, chorym psychicznie oraz rodzinom zastępczym i ich podopiecznym w powiecie wodzisławskim zgłosiło się trzynaście ochotniczek z I LO w Wodzisławiu Śl.: Maria Brzoza, Justyna Durczok, Katarzyna Jamka, Magdalena Klapuch, Natalia Kucz, Kinga Lamch, Marietta Przybyła, Małgorzata Widła, Patrycja Rother, Adriana Stabla, Justyna Szczepkowska, Agnieszka Pawliczek i Aneta Wiertalak.

W sumie od 2007 r. w działającej przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śl. grupie wolontariatu udzielało się około stu uczniów Zespołu Szkół im. 14 Pułku Powstańców Śląskich.