Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Siatkowej Chłopców - Powiat Wodzisławski

Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Siatkowej Chłopców

Dnia 12 lutego 2009 roku, w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radlinie, rozegrano VIII już edycję Mistrzostw Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Siatkowej Chłopców o Puchar Starosty Powiatu Wodzisławskiego i Burmistrza Miasta Radlin. Zawody zorganizowane zostały przez Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Sejmu Śląskiego w Radlinie.

Do turnieju finałowego awansowały cztery drużyny: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Sejmu Śląskiego w Radlinie, Zespół Szkół im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim, Zespół Szkół Zawodowych w Wodzisławiu Śląskim oraz Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim. Uroczystego otwarcia dokonał Pan Jerzy Rosół – Starosta Powiatu Wodzisławskiego. Turniej swoją obecnością zaszczyciła również Pani Barbara Magiera – Burmistrz Miasta Radlin.

Zawody rozpoczęły się wspaniałym i nagrodzonym gromkimi brawami występem uczennicy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Radlina, która zaśpiewała piosenkę pt.: „Dłoń” z repertuaru Natalii Kukulskiej.

Drużyny rywalizowały systemem pucharowym. Zwycięzcy meczów spotkali się w finale, natomiast przegranym pozostała walka w tzw. „małym finale”. Na parkiecie hali sportowej przy ul. Korfantego, w meczu o trzecie miejsce zmierzyły się reprezentacje Zespołu Szkół im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śl. oraz Zespół Szkół Zawodowych w Wodzisławiu Śląskim. Już pierwsze akcje „małego finału ” porwały licznie zgromadzoną publiczność do dopingowania walczących o każda piłkę siatkarzy. Był to jednak tylko przedsmak tego, co zgotowali w finale uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Sejmu Śląskiego w Radlinie oraz Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim. Wspaniałe akcje, silne zagrywki oraz efektowne ataki sprawiły, że w uczniach zgromadzonych na widowni obudziło się serce prawdziwego kibica. Ich euforie radości po każdej udanej akcji oraz niekończące się oklaski stworzyły atmosferę, jakiej mogą pozazdrościć zawodnicy grający w najwyższych klasach rozgrywkowych. Mecz finałowy po zaciętej walce i tie-breaku, zakończył się zwycięstwem Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych im. Sejmu Śląskiego w Radlinie.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary oraz dyplomy ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim. Zdobywcy pierwszego miejsca otrzymali również puchar ufundowany przez Burmistrza Miasta Radlin. Nie zabrakło również nagród indywidualnych: dla najlepszego zawodnika turnieju, którym został Rafał Rybarczyk (ZSP im. Sejmu Śląskiego w Radlinie) oraz najlepszych zawodników, z pośród uczestniczących w zawodach drużyn: Łukasz Taterka – ZST Wodzisław Śl., Kamil Gilner – ZSP im. Sejmu Śląskiego w Radlin, Robert Porwoł – ZSZ Wodzisław Śl., Grzegorz Niedźwiedzki – ZS im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śl. Wszyscy nagrodzeni otrzymali pamiątkowe statuetki.

Klasyfikacja końcowa:

• I miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Sejmu Śląskiego w Radlinie
  • II miejsce – Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim
  • III miejsce – Zespół Szkół Zawodowych w Wodzisławiu Ślaskim
  • IV miejsce – Zespół Szkół im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim

Biuro Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki