Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych Dziewcząt i Chłopców w Piłce Nożnej Halowej - Powiat Wodzisławski

6 listopada br. w hali sportowej ZSE im. Oskara Langego w Wodzisławiu Śląskim odbył się turniej finałowy Mistrzostw Szkół Ponadgimnazjalnych Dziewcząt i Chłopców w Piłce Nożnej Halowej. Zawody te były rozgrywane już po raz szósty wśród chłopców oraz po raz trzeci wśród dziewcząt.

Do zawodów finałowych zakwalifikowały się po cztery zespoły w każdej kategorii. Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”. Uroczystego otwarcia dokonał dyrektor ZSE im. Oskara Langego w Wodzisławiu Śląskim, Roman Owczarczyk.

W meczu inauguracyjnym spotkały się reprezentantki Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 Rydułtowy oraz drużyna gospodarza turnieju, Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Oskara Langego w Wodzisławiu Śląskim. Już pierwsze spotkanie było zapowiedzią wspaniałych emocji, jakie dostarczyli uczestnicy zawodów. Zarówno zmagania dziewcząt, jak i chłopców obfitowały w wspaniałe akcje, sztuczki techniczne i bramki, których nie powstydziliby się nawet profesjonalni piłkarze. Zaangażowania oraz woli walki nie można było odmówić zarówno chłopcom, jak i dziewczynom.

Po podliczeniu punktów okazało się, że zwycięsko z rywalizacji chłopców wyszła drużyna Zespołu Szkół Zawodowych w Wodzisławiu Śląskim, natomiast wśród dziewcząt najlepsze okazały się zawodniczki Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim.

Na zakończenie turnieju nastąpiło uroczyste uhonorowanie zwycięzców – wręczenie pucharów, medali, dyplomów oraz pamiątkowych pakietów ufundowanych przez Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu, którego dokonali Starosta Powiatu Wodzisławskiego, Jerzy Rosół oraz Dyrektor ZSE im. Oskara Langego w Wodzisławiu Śląskim, Roman Owczarczyk.