Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Miłośnicy ziemi wodzisławskiej świętowali 50 lat - Powiat Wodzisławski

Miłośnicy ziemi wodzisławskiej świętowali 50 lat

Wczoraj w "Gościńcu Wodzisławskim" Towarzystwo Miłośników Ziemi Wodzisławskiej świętowało jubileusz 50 lecia działalności. Najlepsze życzenia z tej okazji w imieniu władz powiatu złożył członkom organizacji wicestarosta Grzegorz Kamiński.

Towarzystwo Miłośników Ziemi Wodzisławskiej powołano do życia w marcu 1966 r. uchwałą powiatowej rady narodowej w Wodzisławiu Śl. To tej organizacji zawdzięczamy m.in. utworzenie wodzisławskiego Muzeum, organizację pierwszych Dni Wodzisławia Śl., a także podniesienie z ruin jednego z najważniejszych symboli ziemi wodzisławskiej – Wieży Romantycznej na Grodzisku, popularnie nazywanej Basztą.

Wczoraj z okazji półwiecza działalności odbyło się w „Gościńcu Wodzisławskim” uroczyste spotkanie z udziałem m.in. władz powiatu, miasta oraz przedstawicieli lokalnego duchowieństwa. Uczestników przywitał prezes Towarzystwa Kazimierz Cichy, który tę funkcję pełni już ćwierć wieku. Prezes zaprezentował cztery ostatnie numery biuletynu wydawanego przez TMZW, słynnego „Herolda Wodzisławskiego”, i wspomniał o działaniach organizacji zasłużonej dla dziejów miasta i regionu. Podziękował też wszystkim za wkład, jaki włożono w ochronę i promocję dziedzictwa kulturowego naszej małej ojczyzny.

W imieniu władz powiatu najserdeczniejsze życzenia jubileuszowe przekazał członkom TMZW wicestarosta Grzegorz Kamiński. Do życzeń dołączył też pamiątkowy obraz, który zawiśnie w funkcjonującej na wodzisławskim Rynku galerii „Art Wladislvia”.

Więcej na stronie https://www.facebook.com/HeroldWodzislawski/