Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Mikołaj w odwiedzinach na oddziale pediatrycznym - Powiat Wodzisławski

Mikołaj w odwiedzinach na oddziale pediatrycznym

Święty Mikołaj odwiedził w piątek małych pacjentów przebywających na oddziale pediatrycznym w szpitalu w Rydułtowach. Były prezenty, wspólny śpiew i pełne zaskoczenie.

mikołajki na oddziale pediatrycznym w Rydułtowach

To był wyjątkowy dzień dla dzieci przebywających na oddziale pediatrycznym w Powiatowym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach. 6 grudnia odwiedził ich Święty Mikołaj wraz z pomocnikami. Dzieci zarówno te młodsze jak i starsze, czekały na gościa w czerwonym kubraku w świetlicy. Niektóre choć ciekawe spotkania ze św. Mikołajem, reagowały płaczem. Były też odważne maluchy, które chętnie odpowiadały na wszystkie pytania zadawane przez gościa. Dzieci zostały obdarowane licznymi prezentami, a co najważniejsze dobrym i pozytywnym słowem oraz uśmiechem i serdecznością, jakie płynęły od uczestników spotkania. A wśród nich byli m.in.: członkini Zarządu Powiatu Krystyna Kuczera, burmistrz Rydułtów Marcin Połomski oraz wiceburmistrz Mariola Bolisęga, dyrektor szpitala Krzysztof Kowalik, ordynator oddziału pediatrycznego Stefan Cichy wraz z personelem, naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Józef Szymaniec oraz przedstawicielki Fundacji Medhouse. Mikołaj wręczył prezenty 23 dzieciom hospitalizowanych w tym dniu na oddziale. Ich fundatorami byli: Powiatowy Publiczny ZOZ w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim, Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl., Urząd Miasta Rydułtowy i Fundacja Medhouse.