Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Maturzyści odebrali świadectwa - Powiat Wodzisławski

Maturzyści odebrali świadectwa

Tegoroczni maturzyści ze szkół średnich powiatu wodzisławskiego odebrali świadectwa. Edukację w liceach i technikach zakończyły 923 osoby. Najlepsi z nich - ci z najwyższą średnią ocen oraz z dodatkowymi osiągnięciami, z rąk członków Zarządu Powiatu Wodzisławskiego otrzymali specjalne wyróżnienia.

Jako pierwsi ze szkołą pożegnali się abiturienci Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim. Później miały miejsce uroczystości wręczenia świadectw w każdej z pozostałych szkół średnich powiatu wodzisławskiego.

Dziś ważny dzień. Dzień przepełnionymi różnymi emocjami – od smutku do radości. To też zamknięcie pewnego rozdziału. Za Wami piękne lata, w których nie tylko przyswajaliście wiedzę, ale też kształtowaliście swoje osobowości, rozwijaliście pasje, nawiązywaliście przyjaźnie i aktywnie żyliście życiem szkolnej społeczności. Dziś zamykacie pewien rozdział, ale rozpoczynacie nowy – mówił starosta wodzisławski, Leszek Bizoń, obecny podczas uroczystości w I LO w Wodzisławiu Śląskim oraz w PCKZiU w Wodzisławiu Śląskim.

W pozostałych szkołach tegorocznych absolwentów żegnali wicestarosta Tadeusz Skatuła (ZST w Wodzisławiu Śląskim oraz Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Wodzisławiu Śl.) oraz członkowie Zarządu: Kornelia Newy (Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Rydułtowach oraz Zespół Szkół Licealnych i Technicznych w Rydułtowach) i Jan Zemło (Zespół Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śl.). Władze powiatu wręczyły też wyróżnienia dla najlepszych uczniów. 

Matura od 4 maja

Powiatowe szkoły średnie w tym roku opuszcza 923 abiturientów. 851 z nich przystąpi do egzaminów maturalnych. Z maturalnymi pytaniami zmierzy się też 91 absolwentów z lat poprzednich.

Jestem przekonany, że jesteście doskonale przygotowani do matury oraz że lata pracy nauczycieli i lata waszej nauki zaowocują świetnymi wynikami. Życzę Wam tego, żeby było dobrze. Macie ogrom wiedzy, który przyswajaliście przez kilka ostatnich lat, dobrze go wykorzystajcie podczas egzaminów – mówił Leszek Bizoń.

Zgodnie z harmonogramem, egzaminy dojrzałości potrwają od 4 do 23 maja. Sesja dodatkowa dla uczniów, którzy z powodu ważnych sytuacji losowych nie będą mogli wziąć udziału w maturach w terminie podstawowym rozpocznie się 1 czerwca i potrwa do 19 czerwca.

Lista nagrodzonych uczniów:

 • 1 LO Wodzisław Śl.:
 1. Dorota Burdzik
 2. Emilia Polnik
 3. Nikola Pająk
 • ZSP Wodzisław Śl.:
 1. Zofia Niesłańczyk
 2. Zofia Mrozek
 3. Amelia Kwapisz
 • ZSE Wodzisław Śl.:
 1. Daria Grzelak
 2. Julia Rduch
 3. Wiktoria Faroń
 • ZST Wodzisław Śl.:
 1. Paweł Fornagiel
 2. Monika Pinior
 3. Jeremi Warchał
 •  PCKZiU Wodzisław Śl.:
 1. Zofia Pałasz
 2. Marta Olszewska
 3. Dominik Porażka
 •  ZSLiT Rydułtowy:
 1. Weronika Gęsicka
 2. Weronika Szewczyk
 3. Łukasz Szymiczek
 • ZSP Rydułtowy:
 1. Sara Januszkiewicz
 2. Weronika Pirogowicz
 3. Marianna Magdalena Gocman

Galeria aktualizowana: