Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Maturalne podium - Powiat Wodzisławski

Maturalne podium

Tegoroczni maturzyści poznali dziś wyniki egzaminu dojrzałości i odebrali świadectwa. W powiecie wodzisławskim średnia zdawalność matur wyniosła 86,87%. To średnia wyższa niż w kraju i województwie śląskim.

Średni poziom zdawalności egzaminu maturalnego w Polsce wyniósł 84,3%. Maturzyści z województwa śląskiego uzyskali średnią 84,1% . Tymczasem odsetek sukcesów maturalnych w powiecie wodzisławskim osiągnął poziom 86,87%:

  • 95,72% w liceach
  • oraz 81,73% w technikach.

Dwie szkoły spisały się na 100%

Spośród powiatowych szkół z maturalnymi pytaniami najlepiej poradzili sobie uczniowie III LO z Oddziałami Sportowymi im. rtm. W. Pileckiego wchodzącego w skład Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim oraz II LO im. ks. prof. J. Tischnera wchodzącego w skład Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Wodzisławiu Śląskim. W tych szkołach zdawalność matur wyniosła 100%. 

Bardzo dobrymi wynikami mogą pochwalić się również uczniowie I LO im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim (98,8%), Technikum nr 3 im. rtm. W. Pileckiego wchodzącego w skład Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim (95%) czy Liceum Plastycznego w Wodzisławiu Śląskim wchodzącego w skład Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Wodzisławiu Śląskim (94,74%).

Do egzaminu maturalnego w powiecie wodzisławskim (szkoły publiczne) przystąpiło 739 osób, z czego 642 uzyskały wynik pozytywny. Liczba tegorocznych maturzystów, którzy nie zdali egzaminu z jednego przedmiotu i mają szansę przystąpić do sierpniowej poprawki to 68. 29 osób nie zdało matury z więcej niż jednego przedmiotu, więc na poprawkę mają szansę dopiero w następnym roku szkolnym. Egzaminy poprawkowe odbędą się 20 sierpnia (część pisemna) oraz 21 sierpnia (część ustna).

Szczegółowe wyniki z podziałem na poszczególne szkoły prezentujemy poniżej:

Wyniki egzaminu maturalnego lipiec 2023-2024- zbiorówka (xld 56 kB)