Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski „Lululanka” spektakl dla najnajów w Rydułtowskim Centrum Kultury - Powiat Wodzisławski

„Lululanka” spektakl dla najnajów w Rydułtowskim Centrum Kultury

Liczyliście kiedyś owce, gdy nie potrafiliście zasnąć? A próbowaliście pobiec za nimi, by zobaczyć co jest po drugiej stronie?

Lululanka plakat. Na plakacie grafika żółtego księżyca i dwa baranki

Lululanka to opowieść o zaczarowanym świecie snu, w którym można rosnąć
i maleć do woli, unosić się na wietrze i pływać w papierowej wodzie. Można rzucać się śniegiem, który nie topnieje i skakać po chmurach, by wywołać deszcz.
Tu wystarczy nakręcić pozytywkę w przeciwną stronę, by znaleźć się w środku niej, a światło gasi się tylko po to, by bawić się dłużej. Tylko jak się potem obudzić?
I czy to w ogóle był sen?

Spektakl całkowicie bez słów, cała opowieść przekazana jest dzieciom poprzez teatr cieni, grę aktorską i technikę lalkarską (tintamareska), dzięki czemu maluszki skupiają się na obrazie i spokojnej muzyce, a starszaki mogą do woli komentować akcję, która dzieje się na scenie – prosimy ich nie uciszać.

Na zakończenie mali widzowie z pomocą aktorki będą mogli poczarować na scenie dźwiękiem, obejrzeć scenografię „od środka” oraz stworzyć własne pamiątki ze spektaklu.

8.01.2023 godz. 15:00

Czas trwania: 30 minut + 15 minut zabawy z dziećmi