POWIAT WODZISŁAWSKI oficjalny serwis internetowy

 
Strona startowa Aktualności i wydarzenia

Lodówa 2019

Chłodnictwo i klimatyzacja to dziedzina, która nieustannie się rozwija, szuka nowych rozwiązań, a eksperci wdrażają innowacyjne patenty technologiczne. Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim jako szkoła kształcąca przyszłych fachowców w tej branży zorganizowała II Regionalny Konkurs „Lodówa”, którego celem jest propagowanie wiedzy związanej z chłodnictwem i klimatyzacją, popularyzacja problematyki bezpiecznych zachowań podczas wykonywania zadań zawodowych, a także nawiązywanie i pogłębianie współpracy pomiędzy szkołami i pracodawcami.

Otwarcia konkursu dokonała dyrektor szkoły Danuta Mielańczyk. Z kolei jego podsumowania – Kornelia Newy, członkini Zarządu Powiatu Wodzisławskiego. Szefowa powiatowej oświaty podkreślała szczególny charakter inicjatywy oraz doskonałą współpracę PCKZiU z uczelnią i pracodawcami.

Zakres tematyczny konkurs obejmował zagadnienia związane z chłodnictwem i klimatyzacją oraz przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa i higieny pracy. Patronatem merytorycznym wydarzenie objął Zakład Chłodnictwa i Klimatyzacji Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki.

W rywalizacji wzięło udział 6 szkół z województwa śląskiego: Chorzowa, Cieszyna, Jastrzębia-Zdroju, Pszczyny, Pawłowic i Wodzisławia Śląskiego. Przyglądali się jej z kolei eksperci z branży: pracownik naukowy Zakładu Chłodnictwa i Klimatyzacji Politechniki Krakowskiej Jan Kuchmacz, Dyrektor Centralnego Ośrodka Chłodnictwa COCH w Krakowie Bogdan Szczepański, a także Dorota Niedojadło i Leszek Bednarczyk – kierownicy w Centralnym Ośrodku Chłodnictwa w Krakowie oraz Dawid Gajda – Kierownik Działu Produkcji firmy Pol-Eko.

Gospodarze nie dali szans konkurentom z pozostałych uczestniczących w konkursie szkół. W efekcie całe podium konkursu należało do drużyn Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim. Miejsce pierwsze przypadło Pawłowi Ciurajowi i Przemysławowi Kułakowi. Na drugiej pozycji uplasowali się Aleksander Kocik i Kacper Kożuch, a na trzeciej – Wiktoria Wydra i Kamil Skupień. Gratulacje dla zwycięzców i uczestników!