Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Kreatywność i innowacyjność – to się opłaca! - Powiat Wodzisławski

Kreatywność i innowacyjność – to się opłaca!

Podczas Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej uczniowie Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim, kształcący się w zawodzie technik mechatronik, zajęli pierwsze i drugie miejsce w konkursie „Elementy Skończone w Praktyce”.

kreatywność i innowacyjność

Organizatorem tego prestiżowego przedsięwzięcia był Instytut Mechaniki i Inżynierii Obliczeniowej, a konkurs polegał na zaprojektowaniu mostu dobierając odpowiednie parametry oraz elementy konstrukcyjne.

Most musiał być skonstruowany w taki sposób, by był jak najlżejszy i jak najmniej podatny na odkształcenia.

Najbardziej kreatywnymi uczestnikami okazali się być dwaj uczniowie PCKZiU – Kamil Gruszka, który zajął pierwsze miejsce i Przemysław Dragon, który uplasował się na miejscu drugim.