Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Krajowy Program Przedszkolnej Edukacji Antytytoniowej pt. "Czyste powietrze wokół nas" - Powiat Wodzisławski

Program adresowany jest do dzieci 5- i 6- letnich uczęszczających do przedszkoli oraz ich rodziców i opiekunów. Jego głównym celem jest wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy oraz zwiększenie umiejętności dzieci w zakresie radzenia sobie w sytuacjach, gdy przebywają w zadymionych pomieszczeniach lub, gdy dorośli palą przy nich tytoń.

Na poziomie krajowym honorowy patronat nad programem objęła Pani Katarzyna Hall-Minister Edukacji Narodowej, Pani Ewa Kopacz – Minister Zdrowia, Pan Marek Michalak-Rzecznik Praw Dziecka, Rzecznik Praw Obywatelskich oraz Stowarzyszenie na Rzecz Dzieciństwa Wolnego od Tytoniu.

W ramach realizacji I edycji tego programu w 5 przedszkolach z terenu  powiatu wodzisławskiego odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pod hasłem „Mamo, Tato nie pal”, którego tematem była szkodliwość biernego palenia tytoniu wśród dzieci.Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody, pozostali uczestnicy pamiątkowe książeczki.

Wystawę można oglądać w budynku Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wodzisławiu Śl.przy ul. Bogumińskiej 3.