Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Koronawirus. Zmiany w funkcjonowaniu szpitali - Powiat Wodzisławski

Koronawirus. Zmiany w funkcjonowaniu szpitali

Z uwagi na stan zagrożenia epidemicznego Dyrekcja Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim wprowadza zmiany organizacyjne w relacjach z osobami spoza szpitala. Wszystko po to, by maksymalnie ograniczyć ryzyka dla pacjentów i pracowników PPZOZ.

znak uwaga

Dokumentacja medyczna:

Pacjenci i ich osoby najbliższe, pełnomocnicy (osób, które są upoważnione do odbioru dokumentacji medycznej), chcący uzyskać dostęp do dokumentacji medycznej proszeni są, aby korzystali z wniosku o udostępnienie dokumentacji zamieszczonego na stronie internetowej Szpitala. Wniosek jest dostępny na stronie: http://zoz.wodzislaw.pl/dla-pacjenta/przydatne-linki/

Wypełniony zeskanowany wniosek należy przesłać na adres mailowy: statystyka@zoz.wodzislaw.pl lub pocztą na adres: Powiatowy Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim ul. 26 Marca 51, 44 – 300 Wodzisław Śl. – z dopiskiem „Wniosek o wydanie dokumentacji medycznej”.

W przypadku braku możliwości wydruku wniosku, zainteresowane osoby proszone są  o wysłanie odręcznie napisanej prośby wraz z kontaktowym numerem telefonu oraz wskazanie sposobu odbioru (osobiście lub korespondencyjnie).

Pacjenci składający wnioski osobiście oraz odbierający dokumentację medyczną proszeni są o udawanie się do punktu wydawania dokumentacji medycznej, zlokalizowanego przy bramie głównej Szpitala w Wodzisławiu Śl., w byłej poradni rehabilitacyjnej, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 14.00.

Informacje na temat stanu zdrowia pacjentów:

Wobec wprowadzonego zakazu wstępu do szpitala, informacje na temat stanu zdrowia pacjentów, będących w stanie ciężkim, wyłączającym kontakt telefoniczny, będą udzielane telefonicznie przez lekarza zatrudnionego w danym oddziale wyłącznie osobom upoważnionym w dokumentacji medycznej, po podaniu nr PESEL Pacjenta. W przypadku niemożności kontaktu z lekarzem, możliwe jest pozostawienie pielęgniarce telefonu do kontaktu z osoba upoważnioną do uzyskiwania informacji o stanie zdrowia pacjenta.

Paczki dla pacjentów:

Paczki dla pacjentów (odpowiednio oznakowane: imię, nazwisko, oddział) Szpitala w Wodzisławiu Śl. odbierane są w namiocie przed wejściem do Izby Przyjęć, codziennie w godzinach od 10.00 do 11.00 oraz od 17.00 do 18.00.

Paczki dla pacjentów (odpowiednio oznakowane: imię, nazwisko, oddział) Szpitala w Rydułtowach odbierane są codziennie przed wejściem do oddziałów (wezwanie personelu przy użyciu dzwonka).

Zmiany obowiązują do odwołania. Za wszelkie uciążliwości przepraszamy i prosimy o zrozumienie. Apelujemy o BEZWZGLĘDNE przestrzeganie ww. zasad w trosce o dobro pacjentów szpitali.