Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Koronawirus w szpitalu (aktualizacja-10.4.2020) - Powiat Wodzisławski

Koronawirus w szpitalu (aktualizacja-10.4.2020)

Informujemy o stanie sanitarno-epidemiologicznym w Powiatowym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl. pod kątem obecności koronawirusa.

szpital w Wodzisławiu Śl.

Tekst aktualizowany

źródło: PPZOZ

Z przykrością informujemy, że na dzień 10 kwietnia na godz. 13:00 w Szpitalu w Wodzisławiu Śl. potwierdzono 68 przypadków, w tym 26 pacjentów oraz 42 osób personelu.

Od dnia 30.03.2020r. do dnia 10.04.2020r. do godziny 13:00 w Powiatowym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim pobrano ogółem 375 wymazów.

Do tej pory otrzymano 355 wyników.

Wśród pacjentów Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim z siedzibą w Wodzisławiu Śląskim pobrano łącznie 79 wymazów, z czego:

• 51 wyników ujemnych;
  • 26 wyników dodatnich.

Wśród pracowników Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej  w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim  z siedzibą w Wodzisławiu Śląskim pobrano łącznie 298 wymazów, z czego:

• 236 wyników ujemnych;
  • 42 wyniki dodatnie.

—————————————————————————————————————-

Pacjenci z dodatnim wynikiem przekazywani są sukcesywnie do szpitali jednoimiennych zakaźnych. Personel został odizolowany i jest poddany kwarantannie.

Z powodu zaistniałej sytuacji od 2 kwietnia godziny 23.00 czasowo zawieszone zostały przyjęcia pacjentów w Izbach Przyjęć oraz we wszystkich oddziałach szpitalnych  w Wodzisławiu Śl. i Rydułtowach do odwołania, za wyjątkiem Oddziału Pediatrii w Rydułtowach oraz Poradni POZ Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej w Wodzisławiu i Rydułtowach.

O sytuacji dyrekcja PPZOZ poinformowała koordynatora wojewódzkiego, pogotowie ratunkowe oraz ościenne szpitale, a także sanepid.

Na terenie szpitala prowadzone jest postępowanie epidemiologiczne. W zależności od rozwoju sytuacji pobierane są próbki od kolejnych osób do badań. Pomieszczenia poddano dezynfekcji. Zaostrzono też rygory sanitarno-epidemiologiczne na pozostałych oddziałach.

Starosta Leszek Bizoń i Zarząd Powiatu jest w stałym kontakcie z dyrekcją PPZOZ oraz sanepidem.

Wszystkim pacjentom i pracownikom PPZOZ życzymy zdrowia, a osobom dotkniętym wirusem – szybkiego powrotu do pełnej sprawności. Jednocześnie apelujemy o wsparcie dla naszych szpitali, ponieważ walka z koronawirusem będzie jeszcze długo trwała.

Przypominamy, że ze względu na sytuację sanitarną zawieszona została również działalność poradni PPZOZ w Zespole Poradni Specjalistycznych – więcej na ten temat piszemy TUTAJ.

O rozwoju sytuacji będziemy informować.