Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Koronawirus. Przestrzegaj zasad bezpieczeństwa i higieny - Powiat Wodzisławski

Koronawirus. Przestrzegaj zasad bezpieczeństwa i higieny

Wojewódzki Sanepid w Katowicach wydał ulotkę, zawierającą podstawowe informacje dotyczące zasad bezpieczeństwa i higieny w profilaktyce przeciw covid-19. Warto je przypomnieć.

ulotka sanepidu w katowicach dot. profilaktyki covid-19 - strona pierwsza

Sanepid przypomina o konieczności zasłaniania ust i nosa w sklepach, galeriach handlowych, targowiskach, kościołach, urzędach i innych obiektach użyteczności publicznej, a także w środkach komunikacji publicznej (autobusach, tramwajach, pociągach itp.) i samochodach (o ile podróżujemy z osobą, z którą nie mieszkamy).

Równie ważne jest zwracanie uwagi na prawidłowe noszenie maseczki, w tym aby jej nie dotykać podczas noszenia. Niewłaściwe użytkowanie maseczki może bowiem zwiększać ryzyko infekcji.

Sanepid zwraca ponadto uwagę na konieczność zachowania dystansu od innych ludzi oraz unikania dużych skupisk ludzkich. Przypomina też o konieczności częstego mycia dłoni (co najmniej 30 s) i ich dezynfekowania środkiem na bazie alkoholu.

Apeluje też, aby powstrzymywać się przed dotykaniem dłońmi oczu, nosa i ust.

ulotka sanepidu w katowicach dot. profilaktyki covid-19