Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Konkurs w ramach działania 3.4. Promocja Turystyki - Powiat Wodzisławski

Konkurs w ramach działania 3.4. Promocja Turystyki

Zarząd Województwa Śląskiego ogłosił konkurs na dofinansowanie projektów ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 3.4. – Promocja turystyki, Priorytet III – Turystyka Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013.

Nabór wniosków do konkursu potrwa do 07.09.2009 roku. O wsparcie mogą się ubiegać m.in. jednostki samorządu terytorialnego; organizacje turystyczne, nie działające w celu osiągnięcia zysku; organizacje pozarządowe prowadzące działalność w sferze turystyki, kościoły i związki wyznaniowe oraz osoby prawne kościołów i związków wyznaniowych.
Do wsparcia przewiduje się trzy typy projektów:

1. organizacja imprez mających wpływ na wzrost liczby turystów m.in. pojedyncze imprezy organizowane w kraju i za granicą, których celem jest promocja turystyczna regionu,
  2. kampanie promocyjne (w tym udział w targach turystycznych) w kraju i za granicą, których celem jest promocja atrakcyjności turystycznej regionu,
  3. przygotowanie programów rozwoju i/lub promocji markowych produktów turystycznych regionalnych i lokalnych, w tym przede wszystkim: wykonanie analiz, ekspertyz, badań rynkowych i marketingowych, inwentaryzacja oraz ocena potencjału turystycznego, określenie produktów markowych, rynków promocji, narzędzi i technik promocyjnych.

Minimalna wartość całkowita projektu, to 20 000,00 zł. Natomiast maksymalny poziom dofinansowania projektów ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego wynosi 85% kosztów kwalifikowanych projektu.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu można znaleźć na stronie internetowej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego pod adresem: http://www.rpo.silesia-region.pl.