Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Konkurs fotograficzny "Siła i czar zabytków techniki" - Powiat Wodzisławski

Konkurs fotograficzny "Siła i czar zabytków techniki"

Celem Konkursu jest utrwalenie na zdjęciach obiektów techniki znajdujących się na terenie powiatu wodzisławskiego, takich jak:

• obiekty przemysłowe,
  • fabryki,
  • warsztaty rzemieślnicze,
  • wieże wodne i ciśnieniowe,
  • zabytkowe urządzenia techniczne,
  • stare dworce kolejowe,
  • pojedyncze budynki i całe osiedla patronackie itp.

Temat konkursu ma zwrócić uwagę na architekturę przemysłową, pokazać myśl techniczną, dzieła wynalazców, projektantów czy przykłady oryginalnego wzornictwa. W Konkursie może wziąć udział każdy, kto zajmuje się fotografią amatorsko lub profesjonalnie, za wyjątkiem członków Jury i ich najbliższych rodzin.

Konkurs odbywa się w związku z organizacją w miesiącu wrześniu br. XVIII edycji Europejskich Dni Dziedzictwa, które w 2010 r. przebiegać będą pod hasłem „Od pomysłu do przemysłu”.

Prace, które napłyną w konkursie, zostaną publicznie zaprezentowane podczas wystawy, którą Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim zorganizuje w miesiącu wrześniu br.

Konkurs fotograficzny „Siła i czar zabytków techniki” – regulamin