Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Konferencja podsumowująca prace nad Strategią Zarządzania Zmianą Gospodarczą dla Powiatu Wodzisławskiego - Powiat Wodzisławski

15 listopada 2010r. w Powiatowym Centrum Konferencyjnym w Wodzisławiu Śląskim odbyła się konferencja w ramach projektu „Impuls do zmian. Partnerstwo lokalne dla rozwoju gospodarczego Powiatu Wodzisławskiego” podsumowująca prace nad Strategią Zarządzania Zmianą Gospodarczą dla Powiatu Wodzisławskiego.

W konferencji wzięli udział przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego, instytucji rynku pracy, samorządów gospodarczych i zawodowych, partnerów społecznych, organizacji pozarządowych i przedsiębiorców, co było dowodem tego, jak bardzo istotne znaczenie dla tych środowisk ma problematyka rozwoju powiatu wodzisławskiego.
Uroczystego otwarcia konferencji dokonała Grażyna Durczok Sekretarz Powiatu. Następnie głos zabrała Donata Malińska Naczelnik Wydziału Strategii i Rozwoju Powiatu  Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim, która przedstawiła główne cele i założenia projektu oraz harmonogram jego realizacji. Kolejnym prelegentem była Marzena Pilipiec pracownik Starostwa Powiatowego, która omówiła poszczególne etapy prac nad Strategią Zarządzania Zmianą Gospodarczą dla Powiatu Wodzisławskiego. Kwestie związane z wdrożeniem Strategii zostały omówione przez Tomasza Rawskiego Koordynatora projektu „Impuls do zmian” z CTC Polska Sp.
z o.o.
Na zakończenie konferencji zaproszonym gościom został zaprezentowany film promujący projekt „Impuls do zmian. Partnerstwo lokalne dla rozwoju gospodarczego Powiatu Wodzisławskiego” z udziałem beneficjentów projektu.
Konferencja była okazją do omówienia kwestii związanych z rozwojem gospodarczym powiatu, tak bardzo ważnych w obecnych czasach kryzysu. W wyniku zdiagnozowania słabych i mocnych stron oraz szans i zagrożeń płynących z otoczenia oraz dzięki aktywnemu wsparciu ze strony różnych grup społecznych powiat ma szansę na wykorzystanie swojego potencjału i aktywny rozwój w przyszłości.
Konferencja była współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.tn_logo kap

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego