Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Kondolencje z Niemiec i Szwecji - Powiat Wodzisławski

Kondolencje z Niemiec i Szwecji

W związku z tragiczną katastrofą w Smoleńsku partnerzy zagraniczni Powiatu Wodzisławskiego z Niemiec i Szwecji na ręce Starosty Jerzego Rosoła przesłali kondolencje.

Treść kondolencji:

Szanowny Panie Starosto Rosół

Wyrażam mój serdeczny udział w dużym cierpieniu Polski i jej mieszkańców.
Wasz kraj poniósł niewyobrażalnie wielką stratę w trakcie procesu budowy nowej demokratycznej Polski.
Polska jest w naszych myślach.

Anders Bjurström
Przewodniczący Rady Powiatu Sörmland
Szwecja

Szanowny Panie Starosto

Z niezrozumieniem i dużym smutkiem odebraliśmy wiadomość o śmierci Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i wielu innych wybitnych przedstawicielek i przedstawicieli państwa polskiego.

Wielu ludzi w Niemczech dzieli smutek z narodem polskim i również my jesteśmy myślami  z Wami, pogrążonymi w żałobie mieszkańcami naszego partnerskiego powiatu.

Teraz najważniejsze jest współczucie dla krewnych ofiar, ale czujemy, że ta wspólna żałoba wzmocni również nasze przyjacielskie więzi. Prawdziwa przyjaźń nie przejawia się jedynie   w szczęśliwe dni, ona potwierdza swoją siłę dopiero w chwilach cierpienia.

Z wyrazami szczerego współczucia

Cay Süberkrüb