Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Koło Łowieckie "Róg" świętowało jubileusz 70-lecia - Powiat Wodzisławski

Koło Łowieckie „Róg” świętowało jubileusz 70-lecia

W minioną sobotę myśliwi zrzeszeni w Kole Łowieckim "Róg" w Czyżowicach świętowali siedemdziesiąte urodziny swojej organizacji. Z gratulacjami pojawili się również samorządowcy, w tym m.in. starosta Leszek Bizoń.

Uroczystość 70-lecia Koła Łowieckiego Róg w Czyżowicach, na zdjęciu starosta Leszek Bizoń przemawiający z mównicy, obok niego stojący wójt Gorzyc Daniel Jakubczyk oraz wicewójt Mszany Błażej Tatarczyk, trzymający w ręku pamiątkowy grawerton

Starosta Leszek Bizoń w okolicznościowym przemówieniu przypomniał, że myślistwo i łowiectwo to jedne z najstarszych tradycji i element kultury naszego kraju i regionu. Z okazji jubileuszu koła życzył myśliwym opieki św. Huberta oraz stałego poszanowania etyki, kultury oraz tradycji myśliwskiej.

Koło Łowieckie „Róg” zostało założone w 1951 r. Swoją siedzibę ma na terenie gminy Gorzyce. Obecnie liczy 48 członków. Koło gospodaruje na obszarze ok. 12 tys. ha w południowej części powiatu wodzisławskiego. Oprócz działalności statutowej członkowie koła aktywnie włączają się w różne działania społeczne. Wsparli między innymi finansowo PPZOZ w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl. w walce z covid-19.

(foto dzięki uprzejmości prezesa KŁ „Róg” Mirosława Pełeszuka)