Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Kolejny wiadukt nad autostradą dopuszczony do ruchu - Powiat Wodzisławski

Kolejny wiadukt nad autostradą dopuszczony do ruchu

Pracownicy Wydziału Komunikacji i Transportu wraz z miejscową drogówką dopuścili do ruchu wiadukt nad budowaną autostradą A-1 na drodze powiatowej łączącej Łaziska z Gorzyczkami. Tym samym możliwa będzie likwidacja drogi tymczasowej, tzw. ,,bajpasa’’, który służył kierowcom za objazd podczas budowy tego obiektu.

Wciąż jednak firma Alpine budująca trasę prowadzi prace na dojazdach do wiaduktu i kierowcy niestety mogą liczyć się z utrudnieniami w ruchu.  Wkrótce rozpocznie się także budowa ronda oraz całkowicie nowego odcinka drogi powiatowej, który umożliwi wjazd na autostradę.

Prawie gotowy do eksploatacji jest także obiekt w Połomi na ulicy Centralnej, wymaga jednak jeszcze wykonania niezbyt skomplikowanych prac ziemnych. W jego rejonie trwają intensywne prace, tak aby i tam można było zrezygnować wkrótce z objazdu. Obecnie ruch odbywa się po jednym pasie ruchu,  dla bezpieczeństwa zainstalowano sygnalizację wahadłową.