POWIAT WODZISŁAWSKI oficjalny serwis internetowy

 
Strona startowa Aktualności i wydarzenia, Galeria zdjęć

Kolejny sukces naszego „Plastyka”

Praca Daniela Łuckiewicza – ucznia Liceum Plastycznego w Wodzisławiu Śl. – okazała się najlepszą w Przeglądzie Makroregionalnym z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby w Katowicach.

W dniach 24 – 25 marca w Zespole Szkół Plastycznych w Katowicach odbył się II etap Przeglądu Makroregionalnego z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby dla uczniów szkół plastycznych z makroregionu południowo-zachodniego, obejmującego województwa: dolnośląskie, opolskie, śląskie oraz łódzkie.

Wodzisławskie Liceum Plastyczne reprezentowała trójka uczniów z klasy trzeciej: Violetta Kocik, Magdalena Warzeszka i Daniel Łuckiewicz. Podczas przeglądu mieli zaprezentować wybrane dzieła ze swojego dorobku artystycznego z rzeźby, rysunku i malarstwa. Oprócz tego oceniana była praca studyjna we wskazanych przez organizatora pracowniach.

Gwarancją przejścia do etapu ogólnopolskiego było uzyskanie najwyższej punktacji. Ku wielkiej radości największą liczbę punktów zdobył Daniel Łuckiewicz. Teraz przygotowuje się on do etapu ogólnopolskiego konkursu. Miejsce w nim zajęte zdecyduje czy z pominięciem procesu rekrutacyjnego otrzyma on indeks jednej z wyższych uczelni artystycznych w Polsce.

Zobacz prace uczniów Liceum Plastycznego w Wodzisławiu Śl. w galerii.