Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Herb powiatu wodzisławskiego Powiat Wodzisławski » Kolejny nowoczesny sprzęt ratunkowy trafił do strażaków

Kolejny nowoczesny sprzęt ratunkowy trafił do strażaków

Nakładem 25 tys. zł do Powiatowego Magazynu Zarządzania Kryzysowego trafiły 2 poduszki wysokociśnieniowe VCB. 30 12 bar. To sprzęt, który pozwala na szybkie działanie w sytuacjach krytycznych, podczas ratowania życia osób uwięzionych pod wielkogabarytowymi obiektami.

Zestaw poduszek wysokociśnieniowych

Zakup został sfinansowany ze środków własnych powiatu oraz dotacji z Gminy Godów w wysokości 6,9 tys zł. Zakup został „połączony” z kupnem osprzętu do tych poduszek o wartości kolejnych kilkunastu tysięcy zł, wyasygnowanych przez Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śl.

Sprzęt tradycyjnie nie będzie zalegał na półkach magazynu zarządzania kryzysowego, lecz będzie wykorzystywany w codziennej działalności strażaków.

Nowe poduszki ciśnieniowe łączą siłę podnoszenia tradycyjnych, wysokociśnieniowych poduszek i wysokość podnoszenia sprzętu pneumatycznego niskociśnieniowego. Dzięki temu w każdej chwili można zmiennie reagować na różne potrzeby wysokości. To idealne rozwiązanie w sytuacji, kiedy należy podnieść znaczny ciężar na równie znaczną wysokość.

Dzięki innowacyjnej technologii łączenia, poduszki są gotowe do użycia w kilka sekund. Płyta obciążająca jest zintegrowana z poduszką, co zapewnia wysoką stabilność i nośność podczas procesu podnoszenia.