Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Spotkania w ramach Dni Poradnictwa Obywatelskiego - Powiat Wodzisławski

Spotkania w ramach Dni Poradnictwa Obywatelskiego

Kolejne spotkania w ramach Dni Poradnictwa Prawnego i Obywatelskiego odbędą się: 29 czerwca o godz. 16.00 w Restauracji "Adria" w Pszowie przy ul. Traugutta 1 oraz 30 czerwca w Wiejskim Ośrodku Kultury i Rekreacji w Mszanie przy ul. Mickiewicza 92.

Od 7 kwietnia 2011r. w ramach Projektu „Świadomy obywatel”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, na terenie powiatu wodzisławskiego rozpoczęły się Dni Poradnictwa Prawnego i Obywatelskiego.
W ramach spotkań w poszczególnych miastach i gminach powiatu wodzisławskiego można bezpłatnie uzyskać poradę prawną, wysłuchać prelekcji nt. zagadnień prawnych, dowiedzieć się więcej na temat Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Projekt „Świadomy obywatel” jest realizowany wspólnie przez Towarzystwo Miłośników Rydułtów oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim od października 2010r.
Celem projektu jest utworzenie i funkcjonowanie na terenie powiatu wodzisławskiego Biur Bezpłatnych Porad Prawnych i Obywatelskich.

Biura znajdują się:
1) w Rydułtowach w siedzibie Towarzystwa Miłośników Rydułtów przy ul. R. Traugutta 289, nr tel. 32/ 414 00 66,
2) w  Wodzisławiu  Śląskim  w  siedzibie  Powiatowego  Centrum  Pomocy  Rodzinie przy ul.Wałowej 30, nr tel. 32/ 455 60 59,
3) w Gorzycach w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Raciborskiej 27. nr tel.  32/ 451 16 71.

Projekt będzie realizowany do grudnia 2013r. w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet V – Dobre rządzenie, Działanie 5.4. – Rozwój potencjału trzeciego sektora, Podziałanie 5.4.2. – Rozwój dialogu obywatelskiego.

www.swiadomy-obywatel.pl

stopka pomniejszona