Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Herb powiatu wodzisławskiego Powiat Wodzisławski » Kolejne miliony pozyskane na Raciborską

Kolejne miliony pozyskane na Raciborską

Zarząd Powiatu Wodzisławskiego pozyskał ok. 7,3 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na modernizację kolejnego odcinka ul. Raciborskiej w Bełsznicy i Rogowie w gminie Gorzyce.

raciborska 2020 zdjęcie z przebudowanej drogi

To kontynuacja inwestycji rozpoczętej w 2019 r., a polegającej na kompleksowej modernizacji jednej z głównych dróg powiatowych na terenie gminy Gorzyce. Realizację tegorocznego etapu ze względu na jego skalę rozłożono na dwa lata.

Tym razem przebudowany zostanie dwukilometrowy odcinek od skrzyżowania z ul. Czyżowicką w Bełsznicy do skrzyżowania z ul. Sportową w Rogowie. W ramach inwestycji konstrukcja jezdni zostanie wykonana od podstaw. Zostaną też przebudowane istniejące chodniki i kanalizacja deszczowa. Przebudowie ulęgną także skrzyżowania z innymi drogami. Całkowity szacowany koszt zadania to 13 mln 300 tys. zł, z czego 55% ma pochodzić z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Resztę sfinansują wspólnie z własnych budżetów Powiat Wodzisławski i Gmina Gorzyce. Realizacja inwestycji planowana jest od końca bieżącego roku do połowy roku 2023.

– Jestem bardzo zadowolony, że nasze działania doprowadziły do tego, że pozyskaliśmy środki na obie zgłoszone do programu inwestycje drogowe. To największa kwota pozyskana jednorazowo przez nasz powiat na pojedyncze zadanie drogowe na przestrzeni ostatnich lat, co tylko potwierdza, że ten zarząd bardzo mocny nacisk kładzie na poprawę infrastruktury drogowej w powiecie. Świadczą o tym chociażby rekordowe środki, jakie w tej kadencji wydajemy na remonty dróg – podkreśla starosta Leszek Bizoń.