Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Kolejna inwestycja w szkoły Powiatu przed nami - Powiat Wodzisławski

Kolejna inwestycja w szkoły Powiatu przed nami

Nakładem 2,25 mln zł Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Wodzisławiu Śl. przy ul. Wyszyńskiego 39, w skład którego wchodzi II Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. J. Tischnera oraz Liceum Sztuk Plastycznych zyska nowe otoczenie. Wszystko za sprawą inwestycji, w sprawie której dzisiaj w Starostwie podpisano umowę.

Specyfikacja inwestycji obejmuje aż 50 pozycji – od prac rozbiórkowych i porządkowych, przez odwodnienie terenu, nasadzenia trawników i roślinności ozdobnej, przebudowę zjazdu i drogi wewnętrznej, wykonanie placów manewrowych, parkingu dla rowerów, chodników, montaż elementów małej architektury, po udrożnienie kanalizacji deszczowej i jej modernizację, przebudowę przyłączy sieci wod-kan i gazowej oraz montaż nowego ogrodzenia. Wszystko to w terminie do października br.

– Podchodząc do tej inwestycji zależało nam głównie na zapewnieniu bezpieczeństwa młodzieży i pracownikom szkoły.  Liczymy na to i tego życzymy, że inwestycja przebiegnie bezproblemowo – powiedział starosta Leszek Bizoń.

Wykonawcą inwestycji została firma SZCZYRBA s.c. Jadwiga Szczyrba, Łukasz Szczyrba, Marcin Szczyrba z Rogowa wyłoniona po tym jak pierwszy z wybranych wykonawców zrezygnował z realizacji zadania.

Umowę ze strony powiatu podpisali: starosta Leszek Bizoń oraz dyrektor ZSP Wojciech Komorek, a ze strony wykonawcy – pełnomocny wspólnik spółki Łukasz Szczyrba.

Dzięki inwestycji znacznie poprawi się codzienne funkcjonowanie szkoły, polepszy komfort nauki i pracy w placówce, jak i względy estetyczne obiektu, który funkcjonuje w centrum sporego osiedla mieszkaniowego dzielnicy Nowe Miasto w Wodzisławiu Śl.