Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Herb powiatu wodzisławskiego Powiat Wodzisławski » Kazimierz Kutz w Wodzisławiu

Kazimierz Kutz w Wodzisławiu

Wczoraj na zaproszenie Uniwersytetu III Wieku w Wodzisławiu Śląskim gościł Kazimierz Kutz , jeden z najwybitniejszych polskich reżyserów filmowych i teatralnych. Jak czytamy na oficjalnej stronie twórcy – „charakteryzuje go niezależność sądów, głębokie przywiązanie do Śląska, troska o los i wyższą świadomość obywatelską Ślązaków”. Postawa reżysera obecna jest nie tylko w jego twórczości, ale też w działalności politycznej (jest niezależnym Senatorem RP) oraz działalności społeczno – kulturalnej i publicystycznej.

Wizyta reżysera rozpoczęła się od spotkania  w budynku Urzędu Miasta Wodzisławia Śląskiego z przedstawicielami władz powiatowych i miejskich, podczas którego Dariusz Prus – wicestarosta Powiatu Wodzisławskiego wręczył szanownemu gościowi  kwiaty oraz pamiątkowy obraz przedstawiający wodzisławski rynek.
Następnie w auli Zespołu Szkół im 14 Płk. Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim Kazimierz Kutz spotkał  się z mieszkańcami naszego regionu,  gdzie z entuzjazmem opowiadał o swoim życiu i przemyśleniach. Tłumaczył jak istotna w życiu każdego z nas jest edukacja oraz świadomość  własnej tożsamości. Spotkanie z reżyserem cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony zgromadzonych gości.