Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Karola Miarki w Pszowie po remoncie - Powiat Wodzisławski

Karola Miarki w Pszowie po remoncie

W Pszowie podsumowano przebudowę ul. Karola Miarki.

ulica K. Miarki w Pszowie

Dzisiaj starosta wodzisławski Ireneusz Serwotka w towarzystwie członka zarządu Leszka Bizonia, sekretarza powiatu Michała Lorka i dyr PZD Tomasza Wójcika sprawdzał jakość i efekty kolejnej inwestycji drogowej. To zakończona już przebudowa kolejnej części ul. Karola Miarki w Pszowie.

Zgodnie z podpisaną umową inwestycja  polegała na wykonaniu warstw konstrukcyjnych jezdni oraz chodnika na łącznie 224 m, budowie 132 metrów kanalizacji deszczowej oraz wykonaniu oznakowania poziomego i pionowego.

Koszt przedsięwzięcia wynoszący nieco ponad 700 tys. zł został poniesiony wspólnie przez Powiat Wodzisławski i Miasto Pszów.

Wykonawcą była firma Eurovia Polska S.A. z Kobierzyc.

Warto przypomnieć, że to już kolejne prace na ul. Karola Miarki. W 2016 r.  wykonano tam  520 m jezdni, 502 m kanalizacji deszczowej, ponad 600 m chodnika.   Wybudowano także  zatokę autobusową i oznakowanie poziome i pionowe. Łącznie za ponad 1 mln zł.