POWIAT WODZISŁAWSKI oficjalny serwis internetowy

 
Strona startowa Aktualności i wydarzenia, Czas wolny

Już w czwartek Powiatowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych

Jeszcze kilka dni dzieli nas od największej imprezy sportowo-rekreacyjnej dla osób z niepełnosprawnościami na Górnym Śląsku. 13 czerwca, tradycyjnie na obiektach Powiatowego Młodzieżowego Ośrodka Sportu przy ul. Pszowskiej 92a (obok Zespołu Szkół Technicznych) w Wodzisławiu Śl. odbędzie się bowiem Powiatowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych. Patronat nad tym wydarzeniem objął Polski Komitet Paraolimpijski.

Od samego początku głównym celem imprezy jest integracja środowiska osób z różnymi niepełnosprawnościami, a także umożliwienie im udziału w zawodach sportowych, gdzie od wyniku sportowego ważniejszy jest sam udział w imprezie, a także takie wartości, jak przyjaźń, solidarność i fair play. Oprawa Olimpiady ma bardzo uroczysty i widowiskowy charakter. Rozpoczęcie i przemarsz z flagą olimpijską, zapalenie znicza olimpijskiego i wciągnięcie flagi na maszt dodaje tej imprezie sportowego charakteru i jest wielkim przeżyciem dla jej uczestników.

Oprócz różnorodnych konkurencji sportowych, dopasowanych stopniem trudności do możliwości niepełnosprawnych zawodników, na wszystkich czeka poczęstunek i wspólna zabawa z animatorami. Wśród dodatkowych atrakcji znajdą się w tym roku m.in. przejażdżki na motorach Harley Davidson, możliwość wjazdu na wysokość drabiną strażacką, animacje i bajkowe maskotki Teatru Wodzisławskiej Ulicy, gigantyczne bańki mydlane, pokazy taneczne, malowanie twarzy, koło fortuny i wiele innych niespodzianek.

W tym roku na Olimpiadzie będzie też czynne stanowisko informacyjno- edukacyjne Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej Wodzisław Śląski. Na stoisku będzie można m.in. popróbować swych sił w pokonywaniu toru przeszkód z założonymi narkogoglami i alkogoglami. W imprezie pomagać będą wolontariusze – uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu Śląskim.

Dobra zabawa dla wszystkich – bez względu na wiek – gwarantowana!