POWIAT WODZISŁAWSKI oficjalny serwis internetowy

 
Strona startowa Aktualności i wydarzenia

Już wkrótce jubileuszowo zaśpiewają

27 stycznia w Wodzisławskim Centrum Kultury odbędzie się już po raz piąty Festiwal Karaoke Osób Niepełnosprawnych „ŚpiewaMY”. Jego organizatorem jest społeczność Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śl.

zbliżenie mikrofonu, w tle rozmyta scena

Jak podkreśla Aleksandra Hawrył, koordynatorka imprezy, festiwal jest ważnym kulturalno-społecznym wydarzeniem organizowanym dla całej śląskiej społeczności związanej ze środowiskiem osób z niepełnosprawnościami. Honorowym patronatem festiwal objął starosta wodzisławski Leszek Bizoń.

W jury tegorocznej edycji zasiądą: Andrzej Pałka – dyrektor Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wodzisławiu Śl., wokalistka Sandra Czuraj oraz dziennikarka Radia 90 i konferansjerka Monika Sokołowska. Muzycznie całość imprezy poprowadzi znany wodzirej Paweł Korduła.

Na scenie zaprezentują się między innymi uczestnicy z Rybnika, Jastrzębia-Zdroju, Wodzisławia Śl., Chorzowa, Żor i Tychów. Do zabawy będzie zachęcał polski zespół Long&Junior, wykonujący muzykę z pogranicza disco polo i dance.

grafika okolicznościowa reklamująca festiwal, opis alternatywny w treści posta