POWIAT WODZISŁAWSKI oficjalny serwis internetowy

 
Strona startowa Aktualności i wydarzenia, Czas wolny

Już jutro Festiwal Kultury naszego powiatu!

W najbliższy wtorek, 18 czerwca, na wodzisławskim Rynku odbędzie się Festiwal Kultury Powiatu Wodzisławskiego, podczas którego lokalne ośrodki kultury zaprezentują to, co mają najlepszego.

Przed nami barwne, roztańczone i rozśpiewane widowisko. Festiwal będzie okazją do ciekawego spędzenia czasu i wspólnej zabawy. Na dużej scenie wystąpi kilkanaście formacji tanecznych i wokalnych. Wśród nich znajdą się tak znane grupy jak np. mażoretki „Fenix” z Radlina (na niedawnych Mistrzostwach Polski Mażoretek, tancerki z radlińskiego zespołu „Fenix” zdobyły łącznie 15 medali!). Wystąpi także, mająca już ponad 20 letnią tradycję, „Formacja Taneczna Tornado” i nieco młodszy zespół taneczny „Dynamic Team” z Pszowa. Zaprezentuje się też „Eksplozja” z Rydułtów, a zespół wokalny „Adagio” z Mszany zaśpiewa. Do wspólnej aktywności zachęci też „Teatr Tańca Memento” z Wodzisławia Śląskiego.
A to tylko drobna część przygotowanych atrakcji. Na scenie, już po południu, z rockowym brzmieniem zaprezentuje się zespół „Optymalni” z Marklowic, a na zakończenie festiwalu zagra „Orkiestra Rozrywkowa Gminy Mszana” pod dyrekcją Aleksandra Knury.
Oprócz sceny głównej, która będzie pełnić funkcję wyspy „Muzyczno – tanecznej”, na festiwalową publiczność czekać będą także inne wyspy tematyczne: „Książki i teatru” – tam oprócz propozycji ciekawej lektury, zagadek i rebusów literackich, gier i zabaw, można będzie zapoznać się z rekwizytami teatralnymi, a nawet przebrać się w prawdziwe teatralne kostiumy. Najmłodsi poznają tajniki wykonywania kukiełek i sami będą je mogli zrobić pod okiem instruktora. Kolejna wyspa, wyspa „Wernisaży”, to wystawy fotografii, obrazów, grafiki i rzeźby. Wyspa „Artystyczno – regionalna” to propozycja udziału w warsztatach tworzenia witraży, ceramiki, dekupażu, rękodzieła i haftu.

Wszystkiego, co będzie się działo na wodzisławskim rynku 18 czerwca, wymienić się nie da. Malowanie twarzy, bańki mydlane, malowanie kredą, zabawy z chustą – to także czeka na uczestników Festiwalu. Dla dbających o figurę serwowane będą koktajle fit, przygotowywane na miejscu z ekologicznych produktów. Wszystkie atrakcje, łącznie z degustacjami, będą bezpłatne!

Przypomnijmy, celem i ideą Festiwalu, który potrwa od 11:00 do 19:00 jest prezentacja potencjału i oferty oraz promowanie różnorodności ośrodków kultury z terenu powiatu wodzisławskiego w atmosferze wspólnej zabawy. Organizatorem wydarzenia jest Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. wspólnie z lokalnymi ośrodkami kultury z Wodzisławia Śl., Rydułtów, Mszany, Godowa, Gorzyc, Radlina, Lubomi, Pszowa, Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną i Muzeum w Wodzisławiu Śl. oraz Urzędem Gminy w Marklowicach.

Serdecznie zapraszamy na Rynek w Wodzisławiu Śl. we wtorek, 18 czerwca!