Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Już jutro dni otwarte Krainy Górnej Odry w Wodzisławiu Śl. - Powiat Wodzisławski

Już jutro dni otwarte Krainy Górnej Odry w Wodzisławiu Śl.

Związek Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Woj. Śląskiego organizuje w Krainie Górnej Odry cykl dni otwartych, mających na celu bezpłatne udostępnienie najciekawszych atrakcji w regionie. Jutro zapraszamy na Dzień Otwarty w Rodzinnym Parku Rozrywki w Wodzisławiu Śl.

Plakat Dni Otwarte Krainy Górnej Odry

Podczas dni otwartych będą odbywały się bezpłatne animacje dla dzieci, warsztaty tematyczne, wypożyczenia sprzętów, oprowadzania z przewodnikami, koncerty czy chociażby kino samochodowe.

Dni Otwarte są doskonałą propozycją spędzenia czasu wolnego podczas wakacji w województwie śląskim. Wydarzenia odbędą się w lipcu i sierpniu w dni powszednie czyli od poniedziałku do piątku. Cykl zainicjował dzień otwarty z Rydułtowskim Centrum Kultury 28 lipca. Przed nami jeszcze imprezy:

1. Rodzinny Park Rozrywki „Trzy Wzgórza” Wodzisław Śląski – 31.07  PROGRAM WYDARZENIA
  2. Ośrodek Kultury “Zameczek” w Czernicy – 14.08 ZOBACZ PROGRAM I ZAPISZ SIĘ NA TO WYDARZENIE
  3. Park Zdrojowy w Jastrzębiu-Zdroju – 18.08 ZOBACZ PROGRAM I ZAPISZ SIĘ NA TO WYDARZENIE
  4. Muzeum Miejskie w Żorach 20.08 ZOBACZ PROGRAM I ZAPISZ SIĘ NA TO WYDARZENIE
  5. Spływ kajakowy Meandrami Odry – 21.08 ZOBACZ PROGRAM I ZAPISZ SIĘ NA TO WYDARZENIE
  6. Zabytkowa Stacja Kolei Wąskotorowej w Rudach wraz ze Stacyjkowem –24.08
  7. Zabytkowa Kopalnia Ignacy w Rybniku – 26.08
  8. Zamek Piastowski w Raciborzu – 31.08

W związku z pandemią koronawirusa organizatorzy chcą w możliwie najbezpieczniejszy sposób przeprowadzić te wydarzenia. Z tego powodu liczba osób mogących wziąć udział w wydarzeniu jest ograniczona i żeby wziąć udział należy się zarejestrować online. Jak jednak zapewniają organizatorzy, osoby nie zarejestrowane po dopełnieniu formalności na miejscu imprezy (w tym celu należy się zgłosić do namiotu Związku Subregionu Zachodniego) będą mogły skorzystać z wybranych atrakcji.

Na miejscu wiele niespodzianek i ciekawych atrakcji.

Szczegółowe informacje dotyczące programów poszczególnych dni znajdują się pod linkami zgłoszeniowymi.