Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Jutro zawody w powożeniu zaprzęgami konnymi - informacje dla zawodników - Powiat Wodzisławski

Jutro zawody w powożeniu zaprzęgami konnymi – informacje dla zawodników

Już jutro w naszym powiecie rozegrane zostaną po raz drugi Amatorskie Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi. Do udziału w zawodach zgłosiło się w sumie 16 zaprzęgów - 12 jednokonnych oraz 4 parokonne.

Jeśli lubicie konie, chcecie zobaczyć jak widowiskowe może być powożenie zaprzęgami konnymi, przejechać się na kucyku lub zobaczyć przejazdy psich zaprzęgów, to koniecznie jutro przejdźcie do Gorzyc. Od samego rana na terenach rekreacyjno-sportowych Gminnego Ośrodka Turystyki, Sportu i Rekreacji „Nautica” w Gorzycach na wszystkich czeka wiele atrakcji.

Uroczyste rozpoczęcie zawodów planowane jest na godzinę 9:30. Pół godziny wcześniej odbędzie się odprawa dla zawodników. Uczestnicy zawodów powinni zgłosić się do biura zawodów między godziną 8:00 a 9:00 i dokonać rejestracji.

UWAGA ZAWODNICY: wstępna lista startowa (POBIERZ, PDF).

Program zawodów:
09.45 – konkurs ujeżdżenia, konkurs zręczności powożenia
13.00 – przerwa
14.00 – konkurs maratonu
17.30 – dekoracja zawodników, wręczenie nagród

Program festynu:
10.00 – Warsztaty plastyczne z Warsztatem Terapii Zajęciowej w Gorzycach
10.00 – Atrakcje dla dzieci ze Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom „Pokochaj Mnie” oraz Bractwem Osób Niepełnosprawnych
12.00 – Przejażdżki kucykiem
13.00 – Prezentacja psów zaprzęgowych
14.00 – Przejażdżki bryczką
17.00 – Pokazy przejazdów psich zaprzęgów
18.00 – Koncert zespołu BARTNICKY

Kucyki i przejażdżka wozem bezpłatnie dla wszystkich.