Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Herb powiatu wodzisławskiego Powiat Wodzisławski » Jutro Olimpiada Osób Niepełnosprawnych w Wodzisławiu Śl. Zapraszamy do wspólnej zabawy

Jutro Olimpiada Osób Niepełnosprawnych w Wodzisławiu Śl. Zapraszamy do wspólnej zabawy

Jutro, 24 maja, na terenie Powiatowego Młodzieżowego Ośrodku Sportu (stadion przy Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl.) o godz. 9:30 rozpocznie się już po raz osiemnasty Powiatowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych. Zachęcamy wszystkich do kibicowania sportowcom!

Plakat olimpiady osób niepełnosprawnych

Od samego początku głównym celem imprezy jest integracja środowiska osób z różnymi niepełnosprawnościami, a także umożliwienie im udziału w zawodach sportowych, gdzie od wyniku sportowego ważniejszy jest sam udział w imprezie, a także takie wartości, jak przyjaźń, solidarność i fair play. Oprawa Olimpiady ma bardzo uroczysty i widowiskowy charakter. Rozpoczęcie i przemarsz z flagą olimpijską, zapalenie znicza olimpijskiego i wciągnięcie flagi na maszt dodaje tej imprezie sportowego charakteru i jest wielkim przeżyciem dla jej uczestników.

Oprócz różnorodnych konkurencji sportowych, dopasowanych stopniem trudności do możliwości niepełnosprawnych zawodników, na wszystkich czeka poczęstunek i wspólna zabawa z animatorami. Wśród dodatkowych atrakcji znajdą się w tym roku m.in. przejażdżki na motorach Harley Davidson, możliwość wjazdu na wysokość drabiną strażacką, gigantyczne bańki mydlane, pokazy taneczne, malowanie twarzy, koło fortuny i wiele innych niespodzianek.

Dobra zabawa dla wszystkich – bez względu na wiek – gwarantowana!

Wstęp wolny. Serdecznie zachęcamy do kibicowania sportowcom!

Do pobrania:

  1. Regulamin imprezy – TUTAJ