POWIAT WODZISŁAWSKI oficjalny serwis internetowy

 
Strona startowa Aktualności i wydarzenia

Jutro marsz „Białej Wstążki”

Z końcem listopada rozpoczęła się w powiecie wodzisławskim kampania Białej Wstążki, mająca na celu zwrócenie uwagi na problem przemocy. Jutro (wtorek, 12 grudnia) zakończy ją wspólny przemarsz "PO MOC" ulicami Wodzisławia Śl.

Symboliczne zakończenie „Białej Wstążki” w powiecie wodzisławskim nastąpi w auli SP nr 1, gdzie zaplanowano konferencję tematyczną. Wcześniej odbędzie się marsz „PO MOC”, który ok. godz. 11:00 wyruszy z parkingu sprzed budynku Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl. w kierunku Rynku, a następnie ul. Minorytów dotrze do SP nr 1. Podczas przemarszu organizatorzy będą wręczać kobietom kwiaty na znak sprzeciwu wobec przemocy, szczególnie przemocy stosowanej wobec kobiet. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w akcję.

Biała wstążka, symbolizująca sprzeciw wobec przemocy zostanie wpięta w klapy ubrań każdego, kto w tym dniu będzie się solidaryzował z tą ideą.

Organizatorem wydarzenia oraz całej kilkunastodniowej kampanii przeciw przemocy jest Powiatowy Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie z siedzibą w Wodzisławiu Śl. Patronatem objął ją starosta Ireneusz Serwotka.