Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Jest zgoda. W Nieboczowach powstanie dodatkowy punkt wymazowy - Powiat Wodzisławski

Jest zgoda. W Nieboczowach powstanie dodatkowy punkt wymazowy

Jak poinformował dyrektor Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl. Krzysztof Kowalik, Narodowy Fundusz Zdrowia wyraził zgodę na utworzenie w powiecie wodzisławskim kolejnego, już trzeciego punktu do pobierania wymazów na obecność wirusa SARS-CoV-2.

zdjęcie różnych testów na covid-19

Nowy punkt powstanie 1 lutego w rejonie stadionu w Nieboczowach przy ul. Jana Kochanowskiego. Będzie to punkt typu drive-thru.

Na początku punkt będzie działał od poniedziałku do piątku od 8:00 do 11:00, a w weekendy od 9:00 do 11:00. Jak jednak zapowiedział dyrektor PPZOZ, jeśli pozwoli na to sytuacja kadrowa szpitala oraz firmy obsługującej wymazy godziny mogą zostać wydłużone.

Przypomnijmy, że dodatkowy punkt wymazów do efekt interwencji powiatu i dyrekcji PPZOZ w sprawie dużych kolejek do punktów wymazowych, jakie w tym tygodniu tworzyły się w regionie, również w Wodzisławiu Śl. i Rydułtowach. Dodatkowo dyrekcja PPZOZ, nie czekając na zgodę NFZ, już wydłużyła godziny funkcjonowania tych punktów.