Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Jarosław Gowin gościł w II LO - Powiat Wodzisławski

Jarosław Gowin gościł w II LO

Jeden z czołowych polskich polityków, poseł Platformy Obywatelskiej, dr Jarosław Gowin gościł 8 marca 2011 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu Śląskim. Wizyta odbyła się w ramach współpracy pomiędzy II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Integracyjnymi w Wodzisławiu Śląskim a Wyższą Szkołą Europejską w Krakowie, której poseł jest rektorem. Obydwie instytucje łączy wspólny patron – ks. prof. Józef Tischner.

Licznie zebranej młodzieży gość przedstawił podstawowe założenia polskiej prezydencji w Unii Europejskiej przypadającej na drugą połowę bieżącego roku. Poseł mówił  m.in.o wspólnej polityce wschodniej, wzmocnieniu solidarności energetycznej, a także o walce  o korzystny dla Polski budżet unijny.

Nie obyło się także bez pytań ze strony słuchaczy. Uczniowie poprosili posła o ocenę dotychczasowej prezydencji węgierskiej, a także o przedstawienie strategii dotyczącej budowy w Polsce elektrowni atomowych.

To już kolejne spotkanie uczniów klas europejskich tej szkoły ze znanymi osobistościami świata polityki. Spotkania odbywają się w ramach autorskiego programu nauki wiedzy o społeczeństwie, który zakłada nabywanie wiadomości i umiejętności, które wykraczają poza standardowy program nauczania. Program realizowany jest wspólnie z WSE w Krakowie w formie regularnych lekcji, jak i zajęć pozalekcyjnych, w tym warsztatów, wykładów czy  spotkań.