Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Jak w aplikacji kupić bilet Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej krok po kroku - Powiat Wodzisławski

Jak w aplikacji kupić bilet Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej krok po kroku

Przypominamy, że od najbliższej niedzieli, 19 grudnia, zmienia się taryfa przewozowa w Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej. Od poniedziałku 20 grudnia zmieni się również sposób kupowania biletów w aplikacji mobilnej moBILET. Krok po kroku informujemy, jak od poniedziałku kupić bilet w aplikacji. Warto, bo jest nieco tańszy.

logo aplikacji moBilet

Aplikacja moBILET możliwa jest do pobrania i zainstalowania na telefonach z systemem Android lub IOS, a także w środowisku Huawei. Od poniedziałku Wodzisławska Komunikacja Powiatowa (10 linii uruchomionych przez Starostwo, a obsługiwanych przez PKS Racibórz) w aplikacji  znajdzie się w grupie razem przewoźnikami komunikacji miejskiej, a nie jak dotychczas w grupie komunikacji dalekobieżnej.

W celu zakupu biletu, po zalogowaniu się do aplikacji, należy nacisnąć na ekranie telefonu ikonkę autobusu ,,komunikacja miejska’’, a następnie użyć w prawym górnym rogu ikonkę „miasta”, by na końcu wybrać z menu właściwy rodzaj organizatora: „Wodzisławską Komunikację Powiatową”.

Przypominamy, że w aplikacji nie trzeba będzie już podawać przystanku początkowego i końcowego, jedynie określić obszar na jakim odbywać się będzie przejaz, tj.:

• gmina (miasto), jeśli przemieszamy się w granicach tej samej gminy (np. z Gołkowic do Łazisk) lub miasta (np. z centrum Wodzisławia Śl. do dzielnicy Zawada lub Kokoszyce) – wówczas bilet kosztuje 2,5 zł,
  • powiat wodzisławski, jeśli przemieszamy się wyłącznie w granicach powiatu (np. z Gorzyc do Wodzisławia Śl. czy Gołkowic do Lubomi) – wówczas cena biletu wynosi 4,5 zł,
  • poza powiat wodzisławski , jeśli przemieszczamy się poza granice powiatu, np. do Raciborza, Jastrzębia-Zdroju, Chałupek lub Krzyżanowic – wówczas bilet kosztuje 5,5 zł.

Bilet jednorazowy będzie ważny przez 120 minut z możliwością przesiadki. Wprowadzone zostają ponadto bilety okresowe: 5- dniowe i 30-dniowe. W aplikacji mobilnej ze względu na ograniczenia prawne nie będzie można zakupić biletów okresowych z ustawowymi ulgami (np. bilety szkolne). Z oferty zniknie też bilet okresowy 45- dniowy. Zostanie on zastąpiony biletem 60- dniowym w atrakcyjnej cenie, przy czym jego zakup będzie możliwy poza aplikacją.

Przypominamy, że zakupu biletu w aplikacji należy dokonać przed wejściem do autobusu i okazać go kierowcy.

Zachęcamy do korzystania z Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej!

Do Pobrania:

1. Taryfa opłat za przejazd Wodzisławską Komunikacji Powiatową obowiązująca od 19.12.2021 r. – (PDF 537 KB)

plakat reklamujący aplikację mobilet, na zdjęciu uśmiechnięta młoda kobieta w autobusie, trzymająca w dłoni telefon