Jak sprawnie zarejestrować się na szczepienie w punkcie w Rydułtowach

Prezentujemy informację, jak najszybciej i najwygodniej zarejestrować się na szczepienie w Punkcie Szczepień Powszechnych w Rydułtowach uruchomionym przez Powiat Wodzisławski.

telefon

Przypominamy, że punkt powstał w budynku głównym Szpitala w Rydułtowach przy ul. Plebiscytowej 47. O tym, jak postępować, by proces szczepienia przebiegł sprawnie, informujemy na TEJ STRONIE INTERNETOWEJ (PRZEJDŹ). W tym materiale prezentujemy z kolei skrótową informację, jak zarejestrować się na szczepienie.

Można tego dokonać poprzez:

1. Całodobową infolinię pod bezpłatnym numerem telefonu 989,
  2. Rejestrację w internecie na stronie pacjent.gov.pl (PRZEJEDŹ NA TĘ STRONĘ) lub w Internetowym Koncie Pacjenta
  3. Telefonicznie w Punkcie Szczepień Powszechnych w Rydułtowach pod numerami telefonu: 783 497 477 lub 783 518 632 (od poniedziałku do piątku w godz. od 9:00 do godz. 14:00, począwszy od 30 kwietnia br.).
  4. Wysyłając wiadomość SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści Szczepimy się.

Plakat Punkt Szczepień Rydułtowy Jak się zarejestrować

Przypominamy, że Powiat Wodzisławski poprzez Powiatowy Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl. uruchomił również Punk Szczepień Populacyjnych w Wodzisławiu Śl. Ze względów organizacyjnych punkt w Wodzisławiu Śl. (za którego organizację odpowiada dyrekcja PPZOZ) ma mniejszą przepustowość niż uruchamiany przez Starostwo Punkt Szczepień Powszechnych w Rydułtowach (punkt w Wodzisławiu Śl. nadal będzie bowiem kontynuować szczepienia grup zawodowych i organizować pracę punktu mobilnego), jednak będzie to ważne uzupełnienie sieci miejsc szczepień na mapie powiatu.

Rejestracji na szczepienie przeciw COVID-19 do punktu w Wodzisławiu Śl. można dokonać:

• dzwoniąc na całodobową i bezpłatną infolinię – 989,
  • elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl,
  • telefonicznie w punkcie szczepień populacyjnych pod nr tel. 535-339-628 oraz 533-915-924 w godzinach od 7:30 do 14:00.

Proces szczepień w obu punktach jest podzielony na etapy wskazane w Narodowym Programie Szczepień. O tym jednak, w jakim tempie oba punkty będą mogły szczepić mieszkańców, będzie decydować dostępność szczepionek, na którą ani władze Powiatu, ani dyrekcja PPZOZ nie mają wpływu. Jest to bowiem uzależnione od dostaw przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych.