Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Jak nie dać się depresji - Powiat Wodzisławski

Jak nie dać się depresji

23 lutego obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Z tej okazji, jak co roku, Powiatowy Ośrodek Wsparcia "Perła" w Wodzisławiu Śl. w ramach upowszechniania wiedzy na temat depresji organizuje spotkania i warsztaty dla mieszkańców naszego powiatu.

kobieta siedząca przy oknie

W tym roku ośrodek zorganizował warsztaty pt. „STOP depresji” dla trzydziestoosobowej grupy młodzieży licealnej jako osób mocno narażonych na przeżywanie stanów depresyjnych. Zajęcia, które podzielono na dwa dni (wtorek i środa, 25-26 lutego) prowadzą terapeuci zatrudnieni w „Perle”. Ich celem jest uświadomienie młodym ludziom mechanizmów wywołujących depresyjny sposób przeżywania świata i samego siebie, a także wskazanie i trenowanie sposobów niwelowania i zapobiegania tego typu stanom.

Warsztaty podzielone zostały na dwie części. Pierwsza to teoretyczne przedstawienie problemu. Następnie młodzież bierze udział w treningu praktycznym z zakresu komunikacji oraz terapii zajęciowej. W tej części uczestniczą również klienci ośrodka. Część praktyczna ma wskazać na rolę i znaczenie aktywności w życiu codziennym i w walce z depresją.