Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Herb powiatu wodzisławskiego Powiat Wodzisławski » IX Licealiada Dziewcząt

IX Licealiada Dziewcząt

Dnia 21 maja 2009r. na obiektach Młodzieżowego Powiatowego Ośrodka Sportu w Wodzisławiu Śląskim oraz Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim, odbyła się już IX edycja Licealiady Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Wodzisławskiego. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Starosta Powiatu Wodzisławskiego – Jerzy Rosół, który tym samym zainaugurował obchody „X Powiatowych Dni Sportu”.

Impreza współorganizowana była przez Starostwo Powiatowe oraz Zespół Szkół Zawodowych w Wodzisławiu Śląskim.

Do zmagań w czterech konkurencjach indywidualnych oraz trzech zespołowych przystąpiło sześć szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Wodzisławskiego. Wspaniała pogoda, pełne i tętniące życiem trybuny oraz chęć stanięcia na najwyższym stopniu podium sprawiły, że w zawodniczkach obudził się duch sportowej rywalizacji.

Na zakończenie Licealiady  Starosta Powiatu Wodzisławskiego – Jerzy Rosół oraz Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych – Danuta Mielańczyk wręczyli pamiątkowe  statuetki, puchary, dyplomy oraz upominki.

Konkurencje indywidualne:
I.    Tenis stołowy
1 miejsce – Patrycja Janosz (ZSP Nr 2 Rydułtowy)
2 miejsce – Patrycja Chwedoruk (ZSE Wodzisław Śl.)
3 miejsce – Roksana Solich (ZSE Wodzisław Śl.)
II.    Pchnięcie kulą
1 miejsce – Justyna Wiewióra (ZSE Wodzisław Śl.)
2 miejsce – Monika Matuszek (ZSP Nr 2 Rydułtowy)
3 miejsce – Sabina Hałubowicz (ZSP Radlin)
III.    Skok w dal
1 miejsce – Martyna Hibner (ZSE Wodzisław Śl.)
2 miejsce – Katarzyna Hajdus (ZS im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śl.)
3 miejsce – Karolina Ligenza (ZSP Nr 1 Rydułtowy)
IV.    Bieg na 60 m
1 miejsce – Dagmara Kuligowska (ZST Wodzisław Śl.)
2 miejsce – Ewelina Paulus (ZSP Nr 1 Rydułtowy)
3 miejsce – Paulina Hibner (ZS im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śl.)

Konkurencje drużynowe:
I.     Bieg sztafetowy 6×320 m
1 miejsce – ZST Wodzisław Śl.
2 miejsce – ZSE Wodzisław Śl.
3 miejsce – ZS im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śl.
II.     Piłka Siatkowa
1 miejsce – ZST Wodzisław Śl.
2 miejsce – ZSE Wodzisław Śl.
3 miejsce – ZS im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śl.
III. Piłka Nożna
1 miejsce – ZSE Wodzisław Śl.
2 miejsce – ZS im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śl.
3 miejsce – ZSP Nr 1 w Rydułtowach

Klasyfikacja drużynowa lekkoatletyki

  • 1 miejsce – ZS im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śl.
  • 2 miejsce – ZSE w Wodzisławiu Śl.
  • 3 miejsce – ZSP Nr 1 w Rydułtowach

Klasyfikacja generalna

  • 1 miejsce – ZSE Wodzisław Śl.
  • 2 miejsce – ZS im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śl.
  • 3 miejsce – ZST Wodzisław Śl.
  • 4 miejsce – ZSP Nr 1 w Rydułtowach
  • 5 miejsce – ZSP Nr 2 w Rydułtowach
  • 6 miejsce – ZSP Radlin