Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski IX Integracyjny Karnawałowy Bal Przebierańców - Powiat Wodzisławski

IX Integracyjny Karnawałowy Bal Przebierańców

22 stycznia 2009 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Wodzisławiu Śląskim odbył się kolejny bal przebierańców. Udział w nim wzięli uczniowie SOSW, a także zaproszeni goście: podopieczni Domu Pomocy Społecznej z Jedłownika oraz z Wodzisławskiego Ośrodka Rehabilitacji i Terapii - w sumie około 400 osób.

Wspaniałą zabawę przy dźwiękach ulubionych piosenek zapewnił zespół „Jack Band”. Podczas balu odbywały się liczne konkursy z nagrodami. Wybierano najciekawsze stroje, najbardziej pomysłowo ubrane grupy, najlepszego tancerza oraz króla i królową balu.

Bal ten ma na celu integrację społeczności osób niepełnosprawnych z terenu powiatu wodzisławskiego, kształcenie zdrowego współzawodnictwa, a także pobudzanie wyobraźni
i pomysłowości – każdy z uczestników mógł wykazać się pomysłem na oryginalne przebranie.

Współorganizatorem tegorocznego Integracyjnego Balu Przebierańców było Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim.